20.10.2018, Imieniny: Ireny, Jana, Kantego PKP  |  PKS  |  RSS  |  ATOM  |  Kontakt
 
 
 
   

Główna NEWS Redakcja
STRONA:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 z 55 stron
19. Finał WOŚP za nami
Pn, 10.01.2011

W minioną niedzielę w Pszczynie miały miejsce imprezy towarzyszące 19. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pszczyński Finał otworzył burmistrz Dariusz Skrobol. Na scenie zaprezentowali się uczestnicy zajęć Musical Babies, a także zespoły: Szantana, Gienek Loska Band, Silver Samurai oraz Vintage. Zorganizowano także licytacje, zaś tradycyjnie o godz. 20.00 rozbłysło Światełko do Nieba.

Pomoc dla Bartoszka
Pn, 10.01.2011

Bartosz urodził się z wadą wrodzoną - przepuklina oponowo - rdzeniowa, inaczej rozszczep kręgosłupa - porusza się samodzielnie. Jego choroba odbiła się na pęcherzu i zwieraczach. Musi być cewnikowany co 3 godziny i co 2 dni lub codziennie mieć lewatywy oraz regularnie zażywać lekarstwa. Dodatkowo chodzi na rehabilitacje w związku z koślawością kolanek.

Wystawa Plessartu po letnich plenerach malarskich
Pn, 10.01.2011

Stowarzyszenie artystyczne PLESSART zaprasza na wystawę prac dzieci i młodzieży, która jest podsumowaniem letnich plenerów malarskich.

Infolinia dla osób pokrzywdzonych przemocą
Ni, 09.01.2011

We wtorek, w trakcie konferencji prasowej Komendant Główny Policji, Minister Sprawiedliwości oraz Dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych poinformowali o uruchomieniu telefonu interwencyjno – informacyjnego w ramach porozumienia podpisanego w dniu 29 listopada 2010 roku.

Rajdówki w parku podczas WOŚP
Ni, 09.01.2011

W niedzielę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy będzie można usiąść w prawdziwym samochodach rajdowych. Pszczyński kierowca Jakub Lesiak, znany pszczyniakom z zielono-żółtego Citroena Saxo zaparkuje o godzinie 17.00 na parkingu przy hali MORiS, aby po krótkiej prezentacji samochodu przewieźć każdą osobę żądną rajdowych wrażeń.

Zakazany kulig
Wt, 04.01.2011

Po tragicznym kuligu na Śląsku pszczyńska policja zapowiada, że nie będzie wyrozumiała dla rodziców ciągnących za samochodem sanki, na których będą siedziały dzieci. Naprawdę można zorganizować bezpieczny kulig gwartantując wszystkim dobrą zabawę i, co najważniejsze, kolejny dzień życia najmłodszym.

Nowi policjanci w Pszczynie
Wt, 04.01.2011

Trzech nowo przyjętych policjantów zasili wkrótce szeregi pszczyńskiej policji. Najbliższe pół roku spędzą w policyjnych szkołach ucząc się przepisów, technik interwencyjnych i szkoląc swoje umiejętności, które wykorzystają w przyszłej służbie. Po sześciu miesiącach szkolenia i ukończeniu adaptacji zawodowej rozpoczną pracę w pszczyńskich jednostkach, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców.

Dwa pożary na ul. Stawowej w Woli
Wt, 04.01.2011

Pszczyńscy policjanci wyjaśniają przyczyny wczorajszych dwóch pożarów na ul. Stawowej w Woli. o świcie dyżurny z tutejszej komendy policji został poinformowany o pożarze domu jednorodzinnego.  W tym przypadku policyjne dochodzenie i opinia biegłego z zakresu pożarnictwa już wkrótce powinny wskazać  przyczynę powstania ognia. Wieczorem, tego samego dnia, na tej samej ulicy, miał miejsce jeszcze jeden pożar. Tu, najprawdopodobniej zawinił alkohol i nieostrożne obchodzenie się z ogniem.

Zarzuty i areszt w sprawie wypadku na ul. Kopernika
Wt, 04.01.2011

Kierowcy, który przed świętami potrącił w Pszczynie na przejściu dla pieszych 42-letnią kobietę, postawiono kolejne zarzuty: nieudzielenia pomocy i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Zmiana godzin urzędowania działu podatkowego
Wt, 04.01.2011

Urząd Miejski w Pszczynie informuje, że w związku ze znacznym zwiększeniem liczby wydawanych postanowień i decyzji w zakresie podatków lokalnych,  od nowego roku ulegną zmianie godziny obsługi klientów załatwiających sprawy podatków od nieruchomości, rolnego i leśnego.

Wywóz śmieci - ogłoszenie
Wt, 04.01.2011

Urząd Miejski w Pszczynie informuje, że posesje, dla których termin wywozu odpadów komunalnych przypada na 6 stycznia (czwartek), będą obsługiwane w sobotę 8 stycznia.

Promocja publikacji 'Perły Ziemi Pszczyńskiej'
Śr, 29.12.2010

W dniu 27 grudnia w Karczmie Wiejskiej w Jankowicach miała miejsce promocja wydanej przez Stowarzyszenie LGD 'Ziemia Pszczyńska' publikacji, ukazującej 50 ciekawych postaci zamieszkujących nasz powiat.

Fajerwerki nie dla dzieci
Śr, 29.12.2010

Zbliżający się okres noworoczny tradycyjnie związany jest z używaniem różnego rodzaju środków pirotechnicznych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami istnieje całkowity zakaz ich sprzedaży dzieciom i młodzieży do lat 18. Jeżeli sprzedawca naruszy ten zakaz, grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Nagrody burmistrza w dziedzinie kultury
Śr, 29.12.2010

We wtorek 28 grudnia br. na uroczystej gali w Pszczyńskim Centrum Kultury rozdane zostały tegoroczne nagrody burmistrza w dziedzinie kultury. Statuetkę 'Wybrańca' z rąk burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola otrzymali: Anna Kuśka, Regionalny Zespół Śpiewaczy 'Studzieńczanie', Zespół Regionalny 'Pszczyna' oraz Pszczyński Zespół Kameralny 'Con fuoco'. Statuetkę 'Wybrańca' zaprojektował pszczyński artysta Joachim Krakowczyk. Uroczystość wręczenia nagród uświetnił występ Zbigniewa Wodeckiego.

Pożar w Kobielicach
Wt, 28.12.2010

Dzisiaj, pszczyńscy policjanci wspólnie z biegłym sądowym z zakresu pożarnictwa starali się ustalić przyczyny wczorajszego pożaru w gminie Suszec w miejscowości Kobielice.

STRONA:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 z 55 stron
w górę   
reklama
 
RSS  /  ATOM
Przydatne informacje
wyszukiwarka
Twoja wyszukiwarka
 
NEWS tygodnia
 
najpopularniejsze w miesiącu
 
Archiwum NEWS 365 dni
 

 STRONA GŁÓWNA    NEWS    ZASADY    REKLAMA    LINKI    REDAKCJA
Copyright © 2009 - 2018 dziennik "Pszczyniak". Technologie: HTML, JavaScript, PHP, SQL. Kodowanie utf-8.
stat4u
 
on3.pl