23.05.2019, Imieniny: Iwony, Dezyderiusza, Emilii PKP  |  PKS  |  RSS  |  ATOM  |  Kontakt
 
 
 
   

Główna NEWS Redakcja
STRONA:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 z 55 stron
Płać telefonem za parkowanie
Wt, 25.01.2011

Już wkrótce za parkowanie w Pszczynie będzie można zapłacić telefonem komórkowym. 1 lutego br. uruchomiony zostanie serwis płatności mobilnych CityPay, który umożliwia dokonywanie płatności za parking przy użyciu telefonu komórkowego (dowolnej marki oraz niezależnie od posiadanego abonamentu i umowy z operatorem). Nie trzeba szukać parkomatu lub martwić się brakiem drobnych – płacenie telefonem jest szybkie, łatwe i niezwykle wygodne.

I Pszczyńskie Spotkania Chóralne
Wt, 25.01.2011

W niedzielę 30 stycznia o 17.00 w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury odbędą się I Pszczyńskie Spotkania Chóralne. Koncert będzie okazją do wymiany doświadczeń sześciu działających na terenie gminy chórów. Bilety w formie cegiełek na budujący się w Piasku "Dom Kulejących Aniołów" można za 10 zł kupić w sekretariacie PCKul.

Kradli we mgle
Pt, 21.01.2011

Pszczyńscy śledczy ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy jeszcze dzisiaj usłyszą zarzut w sprawie kradzieży miedzianej blachy z dachu Pszczyńskiej Herbaciarni. Jak tłumaczyli zatrzymani, skorzystali w okazji. Zerwali blachę  pod osłoną, gęstej jak mleko, mgły. Było to w nocy, z poniedziałku na wtorek. Wówczas widoczność sięgała zaledwie dwóch metrów.

Zabronione ziółko
Cz, 20.01.2011

W poniedziałek w nocy, pszczyńscy policjanci patrolujący ulice Woli, zatrzymali 22-latka z Miedźnej, przy którym znaleźli ponad gram zabronionego suszu. Dzisiaj mężczyzna jest już po zarzutach. Odpowie za posiadanie substancji narkotykowych, za co grozi nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Jego zachowanie zaniepokoiło stróżów prawa podczas wykonywania  rutynowych sprawdzeń związanych z kontrolą drogową.

Oszczędzał paliwo, nie oszczędził sobie kłopotów
Cz, 20.01.2011

Pszczyńscy policjanci skierowani na miejsce kradzieży paliwa z lokomotywy nawet nie spodziewali się, że zatrzymają mężczyzn zamieszanych w inną paliwową kradzież. Dwaj, 26 latkowie z Woli również nie spodziewali się, że w tak ustronnym miejscu, jakim jest teren byłej kopalni w Woli, mogą spotkać policjantów. Niejednokrotnie bowiem w tym miejscu przelewali skradziony olej napędowy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd i prokurator.

Weekendowi rekordziści
Cz, 20.01.2011

W sumie mieli prawie 6 promili alkoholu we krwi. Było ich dwóch. Kierowca samochodu i rowerzysta. Pszczyńscy stróże prawa nie zawiedli. Teraz już 54-letni pszczynianin oraz 40-latek z Katowic  nie będą zagrażać bezpieczeństwu  pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Wycinał kabel telekomunikacyjny ze studzienek
Cz, 20.01.2011

Pszczyńscy śledczy ustalili i zatrzymali  mężczyznę, któremu zarzuca się  kradzież ponad 500 metrów kabla telekomunikacyjnego. Straty wyceniono na sumę bliską 20 000 złotych. Do kradzieży dochodziło w miejscowości Suszec, w powiecie pszczyńskim. Sposób działania sprawcy był zawsze podobny. Katowiczanin otwierał studzienkę własnoręcznie wykonanym hakiem i wycinał około 100 metrów kabla.

Pożar stodoły w JankowicachPożar stodoły w Jankowicach
Cz, 20.01.2011

Pszczyńscy policjanci wyjaśniają przyczyny pożaru do jakiego doszło wczoraj w godzinach wieczornych w miejscowości Jankowice. Spaleniu uległo poszycie dachu, maszyny rolnicze i składowane w niej siano i słoma. Trwa wycena strat.

Zaoszczędzone? Nie, kradzione!
Cz, 20.01.2011

Bardzo owocna okazała się przeprowadzona przez policjantów pszczyńskiej drogówki kontrola drogowa. W zatrzymanym  do rutynowych sprawdzeń VW Transporterze znaleźli pięć plastikowych pojemników wypełnionych olejem napędowym i pompkę do spuszczania paliwa. Mężczyźni, którzy podróżowali wolkswagenem nie byli w stanie wytłumaczyć policjantom skąd w samochodzie tak znaczne zapasy ropy.

Zatrzymany po telefonicznym zgłoszeniu pokrzywdzonej
Cz, 20.01.2011

W czwartek w nocy, pszczyńscy policjanci zatrzymali 47-letniego goczałkowiczanina, któremu zarzuca kradzież drewnianych palet z placu budowy. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad dwa promile alkoholu we krwi. Jak tylko wytrzeźwieje usłyszy zarzut dokonania kradzieży 20 palet euro o łącznej wartości 300 zł. Z wstępnych ustaleń wynika bowiem, że 47-latek już od pewnego czasu "odwiedzał" budowę przy ul. Parkowej w Goczałkowicach.

Pożar w Miedźnej
Cz, 20.01.2011

Pszczyńscy policjanci wyjaśniają przyczyny dzisiejszego pożaru w Miedźnej. Spaleniu uległy cztery samochody dostawcze oraz część garażu. W nocy,  dyżurny z tutejszej komendy policji został poinformowany o pożarze na terenie zakładów mięsnych.

Uwaga! Nieproszeni goście
Cz, 20.01.2011

Policjanci z pszczyńskiej komendy proszą o kontakt wszystkie osoby, które w ostatnim czasie zaniepokoił fakt "kręcących się" wokół ich domostw nieznanych im osób oraz samochodów, na obcych tablicach rejestracyjnych. W ostatnim czasie bowiem, w Pszczynie, w przeciągu kilku godzin, doszło do kradzieży trzech samochodów. Doświadczenie uczy, że tego typu przestępstwa w naszym mieście należą raczej do rzadkości a ich gwałtowne wystąpienie może raczej wskazywać na pojawienie się  nieproszonych gości spoza powiatu.

Światełko w tunelu
Cz, 20.01.2011

Obiecujące dane statystyczne dotyczące powiatu pszczyńskiego rozświetliły ciemny tunel, jakim był problem bezpieczeństwa pieszych na drodze.  Statystyka jednak to jedynie liczby i dlatego sukces wdrożonej w 2009 roku kampanii "Rok Pieszego" należy przede wszystkim postrzegać w kategorii ilości uratowanych istnień ludzkich i zdrowia wielu osób.

Upamiętnienie Najmłodszej Ofiary Marszu Śmierci
Cz, 20.01.2011

W najbliższy piątek 21 stycznia na cmentarzu św. Krzyża w Pszczynie odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej Najmłodszą Ofiarę Marszu Śmierci – Ireneusza Rowińskiego. Wcześniej o godz. 11.00 odprawiona zostanie msza św. w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Starej Wsi. Organizatorami uroczystości są Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Towarzystwo Przyjaciół Armii Krajowej w Bielsku-Białej.

Otwarcie budynków socjalnych
Cz, 13.01.2011

We wtorek w południe odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanych budynków socjalnych przy ulicy Łowieckiej w Pszczynie. W mieszkaniach o powierzchni od 26 m2 do 55 m2 zamieszka łącznie 20 rodzin. Jak podkreślił burmistrz Dariusz Skrobol, inwestycja ta nie zaspokaja problemów lokalowych najuboższych mieszkańców naszej gminy. Dlatego konieczne jest szukanie innych sposobów pozyskiwania funduszy na budownictwo socjalne, np. wykorzystując do tego celu partnerstwo publiczne-prywatne.

STRONA:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 z 55 stron
w górę   
reklama
 
RSS  /  ATOM
Przydatne informacje
wyszukiwarka
Twoja wyszukiwarka
 
NEWS tygodnia
 
najpopularniejsze w miesiącu
 
Archiwum NEWS 365 dni
 

 STRONA GŁÓWNA    NEWS    ZASADY    REKLAMA    LINKI    REDAKCJA
Copyright © 2009 - 2019 dziennik "Pszczyniak". Technologie: HTML, JavaScript, PHP, SQL. Kodowanie utf-8.
stat4u
 
on3.pl